WEB MASTER

WordPress analytics senkronizasyonu

Merhaba arkadaşlar

Sizlere bugün harika bir eklentiden bahsedeceğim. Analytics’i malum iyi kötü herkes kullanıyor. Bir wordpress sahibi iseniz de bir şekilde senkronize etmişsinizdir zaten.

Senkronizasyonunu başaramamış arkadaşlar için veya daha başarılı bir uyum beleyenler için anahtar kelimemiz “Google Analytics Dashboard for WP” yeni eklenti sayfasından arama yaparak teymin edebilirsiniz gelelim bu arkadaş ne işe yarıyor.

  • Kusursuz bir analytics bağlantısı sağlıyor.
  • Dashboard nam-ı diğer “başlangıç” sayfanıza bir widget ekliyor ve bu widget’ten giç analytics sayfasına girmeden rahatlıkla giriş çıkışların takibini yapabiliyorsunuz
  • Tüm yazılarınızın yanına bir ufak buton ekliyerek hangi yazınız nasıl rabet görmüş ne olmuş ne bitmiş görebiliyorsunuz.
  • İsterseniz bu detayları kendi sayfanızda halka açık yayınlama şansınız da var.

 

Sanırım denediğim onca analytics eklentisi arasından en iyisi bu diyebilirim ancak yükleme konusunda ilk etapta sorun yaşadım. Ancak şu video işinizi görecektir.

 

Sanırım oldukça basit anlatılmış bu eklentide klasik yüklemelerdeki gibi takip kodu yazmayla uğraşmıyoruz proğrama yetki veriyoruz ve herşey otomatik çözülüyor.

Umarım ihtiyacı olan arkadaşların işine yaramıştır makalem.

Bol ziyaretçili günler dilerim..