BİR İNSAN

Kabuslar..

İnsanlar öyle yüklerle yüklenir olmuş ki yükler ağır gelir olmuş Kabuslar çoğalır olmuş Güzel uykular yerini çığlıklarla uyanılan gece yarılarına bırakmış kendini.

Günlerden bir gün diye başlayan masaların arabasının bal kabağına dönüşmesiyle bitesi gelmiş.. Hani nerede mutlu son??

Kimi karpuz kabuğundan gemiler yapar kimi yediği bir karpuzu bile hatırlamaz sadece yer.

Kimi vardır duvar gibidir kafasına balyoz vursan hissetmez kimi kağıt gibidir rüzgardan bile etkilenir.

Ama ikisi de sonuç olarak aynı havayı solumak zorunda ikisininde gireceği büyük çarklar olacaktır.

Eminim ki ne demek istediğimi en iyi kağıt sınıfındakiler anlayacaktır ki zaten onlara ithaf edilmiş bir yazı bu çünkü biliyorum ki kağıt uçar ama her şeyi yazarak uçar. Asla okunmaz o yazılar ama okumadığı yazıların etkilerini gece yarılarından çıkartır çoğu zaman.. belki bir içki şişesinde.. belki kan ter içinde uyandığı kabuslarından.. belki de gecenin bir yarısı tek başına yürüdüğü karanlık kaldırım taşlarından…

 

EKREM İZMİR

2 Comments

Juan

f6ncelikle alemin reknierlni daimi takip eden bir mfcziksever olarak alemin seslerini ae7manıza ne kadar sevindiğimi anlatamam sayenizde aleme kuş bakışı caka satacağımız bir yerler var şarkı hakkında ise; bana kalırsa sadece mfczik haliyle dinlenilecek bir şarkı olmanın f6tesindedir enfestir.farid mfcziğini konuşturmuştur ama sf6zleri ayrıca dinlenilmeye layıktır anlamasak da anlaşırız .ayırca manasını da bugfcn araştırdım en az şarkı kadar etkileyici ve ben ilk settar’dan dinlemiştim onu almamışsınız Abdullah bey e7ok gfczel yorumladığını hatırlatırım selam ile hep yaşasın ve hayırlı olsun alemin sesleri:))

Reply
EKREM İZMİR

Konuya alakasını tam anlayamadım ama teşekkür ederim yorumlarınız için

Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir